Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  2. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  3. Листа на кандидати за упис во ДСУ Спортска Академија за учебна година 2019/2020
  4. Ажурирање на членство во ЗКТ
  5. Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија

Вести

ВТОРА КАРИЕРА – ВЛАДО ИЛИЕВСКИ

Македонскиот љубљанчанец на нов пат

Сакаме кошарката да оди напред!

Раководството на КФСМ на неформална средба со медиумите

Уште двајца наши претставници на Европското кадетско првенство

Митровски и Павлов успешно ја делат правдата во Удине

Финска, Грција и Турција со промоција во А дивизија

Европско првенство за кошаркарки до 18 години, дивизија Б

Свеченост по повод роденденот на Лазар Лечиќ

Сите љубители на кошарката, кошаркарски работници, спортисти, тренери, судии се добредојдени на овој настан.

Играч на коло со No Limit Supplements!

Биди MVP и освој вредносен ваучер од No Limit Supplements!

Старт на вториот дел од првенството во ПЛМ

ПЛЖ и ВЛМ со една седмица задоцнување

АМС организира работен состанок

појаснување на ваучер системот

Повик до сите кошаркарски работници

Кои се најдобрите во кошарката за 2018 година?!

Официјализирана соработката помеѓу МКФ и Гевгелија

сениорите против Косово ќе разигруваат во Гевгелија

Соња Спасовска, една и единствена!

Честитки 25 години работа во МКФ!

Список на повикани кошаркари и кошаркарки за камп во Бугарија

селекциите дел од проектот „Заедно до М16“ продолжуваат со активности

Јуниорите на Работнички на домашен терен ќе ја бранат титулата

КК Работнички организатор на завршниот турнир во М18

Селекциите до 14 и до 15 години на турнир во Измир

Листа на кошаркари повикани за турнирот во Турција

Одржан состанок со клубовите кои се натпреваруваат во младинските категории

потенцирани мерките на МКФ за субвенции на младинските категории

Билтен 1 во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Пријавени екипи во сениорски и младински лиги за сезона 17-18

Завршницата од првенството во М12 ќе се одигра во „Јане Сандански“

МЗТ Скопје Аеродром победи на лицитацијата за организатор на завршницата

Јанко Луковски и Марјан Лазовски закажуваат демонстративни тренинзи

Присуството на сите селектори, како и членовите на стручните штабови (и кондициските тренери) е задолжително!