Кошаркарките на Баскет Кам се првите патници во финалето од завршниот турнир во возрасната категорија до 16 години откако во рмаки на првото полуфинале, на домашен терен ги совладаа врсничките од Сруга 2009 со 44-41.

Во рамки на вториот полуфинален натпревар силите ќе си ги одмерат бранителот на титулата Бадел 1862 и Гостивар 2009.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.