Кошаркарките на Бадел 1862 ќе ја бранат титулата во кадетската конкуренција откако денес во рамки на второто полуфинале ги совладаа врсничките од Гостивар 2009 со убедливи 85-41. Во финалето, баделки ги чека домаќинот на завршниот турнир, Баскет Кам.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.

Линковите до статистика и до преносот од натпреварите ќе бидат достапни на насловната страница на вебсајтот на МКФ.