Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ
Натпревари во живо

РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи

basketball loading gif

Заостанати натпревари

Коло 20

Коло 21

# Тим ОН КР Бод
1 Пелистер ад Лого Пелистер ад 21 402 37
2 Еуро Никел 2005 ад Лого Еуро Никел 2005 ад 22 98 37
3 Работнички ад Лого Работнички ад 21 48 36
4 МЗТ Скопје Аеродром ад Лого МЗТ Скопје Аеродром ад 21 210 35
5 Гостивар ад Лого Гостивар ад 21 41 33
6 Куманово 2009 ад Лого Куманово 2009 ад 21 25 33
7 ТФТ Скопје Лого ТФТ Скопје 21 25 33
8 Навико Академија ФМП Лого Навико Академија ФМП 22 -45 33
9 Кожув ад Лого Кожув ад 22 -13 32
10 МЗТ Скопје Уни Банка Лого МЗТ Скопје Уни Банка 22 -176 28
11 Вардар Лого Вардар 21 -277 25
12 Црн Дрим Грин мобиле Лого Црн Дрим Грин мобиле 21 -338 22

ПЛЕЈ ОФ

РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи Исток

РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи Запад

05.05.2021, 16:00
“Н.Н.Борче” Скопје

110 - 69

(1-0)

05.05.2021, 17:00
“Шабан Трстена” Скопје

0 - 0РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Жени Супер Лига

basketball loading gif
# Тим ОН КР Бод
1 ЖКК Бадел 1862 Лого ЖКК Бадел 1862 18 761 35
2 Баскет Кам 2011 Лого Баскет Кам 2011 18 571 35
3 ЖКК Вардар Лого ЖКК Вардар 18 440 32
4 Крива Паланка Лого Крива Паланка 18 68 28
5 ЖКК Работнички Лого ЖКК Работнички 18 181 28
6 Струга 2009 Лого Струга 2009 18 68 26

РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Жени Плеј Аут

basketball loading gif
# Тим ОН КР Бод
1 Пробаскет Кавадарци Лого Пробаскет Кавадарци 16 3 26
2 ЖКК МЗТ Скопје Аеродром Лого ЖКК МЗТ Скопје Аеродром 16 -51 24
3 ЖКК Шкупи Лого ЖКК Шкупи 15 -267 21
4 Трокал Лого Трокал 15 -219 20
5 Гостивар 2009 Лого Гостивар 2009 15 -347 20
6 ЖКК Куманово 2020 Лого ЖКК Куманово 2020 16 -503 19
7 Пантери Лого Пантери 15 -508 16