Јуниорскиот состав на Фенкс 2010 го освои третото место на завршниот турнир во возрасната категорија за кошаркари до 18 години откако во рамки на натпреварот за трето место го совладаа ланскиот вицешампион Вардар со 78-74.

Целосната статистика може да се погледа на следниот линк додека снимка од натпреварот е достапна на следниот линк.