Регистрирани играчи

Прва лига мажи

Куманово 2009 адЧаир 2030 адНавико Академија ФМП адКожув адГостивар адПелистер адСтрумица 2022 адЕуро Никел 2005 адТФТ Скопје адМЗТ Скопје Аеродром адРаботнички адФеникс 2010 ад

Прва A лига жени

ЖКК МЗТ Скопје АеродромКрива ПаланкаПробаскет КавадарциЖКК Бадел 1862ЖКК ВардарСтруга 2009ГризлиБаскет Кам 2011
 

Прва Б лига жени

Риниа баскетГостивар 2009ЈанборЖКК Спорт Тим НеготиноПелистер адПатриот 2016ЖКК ШкупиПониква 2022ЖКК Куманово 2020

Втора лига мажи

МЗТ Скопје Уни БанкаСоколи 1933Црн Дрим 007ШкупиГКК ОхридВодно СансРаботнички 2018МКК КумановоВардарАнгелиБорец БаскетБаскет Кам
 

Трета А лига мажи

МладинецОвче ПолеСтрумицаКК Маџари ГБПробаскет КавадарциСпорт Тим НеготиноМКК ВардарФеникс баскетРолинг 08Баскет Дино
 

Трета Б лига мажи

Тетекс ТТКХераклеаИБА БаскетЉуботенАлбесГостивар 2Мега баскетДибра еаглсСпарта
 

М18 мажи - група 1

Работнички 2018ВардарШкупиАнгелиМКК КумановоЕуро Никел 2005 адБорец Баскет

М18 жени - група 1

ЈанборГостивар 2009Тетова БулсЖКК ВардарГКК ОхридЖКК Спорт Тим НеготиноПробаскет Пробиштип

М18 мажи - група 2

МЗТ Скопје Уни БанкаФеникс баскетВодно Санс 2Навико Академија ФМП адВибас БаскетКожув адБаскет ДиноБаскет Кам

М18 жени - група 2

Баскет Кам 2011ЖКК Бадел 1862Патриот 2016Тим АренаЖКК ШкупиКрива Паланка

М18 мажи - група 3

Водно СансТФТ Скопје адЧаир 2030 адРаботнички адЦрн Дрим 007Гостивар адПелистер адГКК ОхридЉуботен
 

М16 мажи - група 1

Водно СансВардарФеникс 2010 ад 2АнгелиВибас БаскетМКК КумановоРиниа баскетСпорт Тим НеготиноСпортисимо баскетЕуро Никел 2005 ад

М16 жени - група 1

ЖКК Бадел 1862ЖКК МЗТ Скопје АеродромКрива ПаланкаРиниа баскетБаскет Кам 2011ЖКК ШкупиЖКК Работнички

М16 мажи - група 2

Навико Академија ФМП адТФТ Скопје адВодно Санс 2Чаир 2030 адТетова БулсГостивар адПелистер адЦрн Дрим 007ГКК ОхридМега баскет

М16 жени - група 2

Струга 2009Гостивар 2009Тетова БулсЖКК ВардарПробаскет КавадарциГКК Охрид

М16 мажи - група 2

Феникс 2010 адРаботнички адМЗТ Скопје Аеродром адКожув адБорец БаскетБаскет ДиноБаскет КамСтрумицаКуманово 2009 ад
 

М14 мажи - група 1

ВардарВодно СансРаботнички адМЗТ Скопје Аеродром адМЗТ Скопје Уни БанкаЧаир 2030 ад 2Кожув адБаскет ДиноСпорт Тим НеготиноРолинг 08Про Баскет 2019

М14 жени - група 1

Струга 2009ЖКК МЗТ Скопје АеродромПробаскет КавадарциПелистер адЖКК Спорт Тим Неготино, Јасмин 95

М14 мажи - група 2

Феникс 2010 адКуманово 2009 адВибас БаскетМЗТ Скопје Аеродром ад 2Чаир 2030 адИБА БаскетШкупиЉуботенГКК ОхридГостивар адЦрн Дрим 007

М14 жени - група 2

ЖКК Бадел 1862Тим АренаКрива ПаланкаЖКК ВардарБаскет Кам 2011ЖКК Работнички

М12 мажи - група 1

МЗТ Скопје Аеродром адВодно СансЧаир 2030 адИБА БаскетМКК ВардарРиниа баскетТетова БулсТетекс ТТККуманово 2009 ад

М12 жени - група 1

Струга 2009Риниа баскетЖКК ВардарЖКК Спорт Тим НеготиноЖКК Работнички

М12 мажи - група 2

ВардарФеникс 2010 адКК МВП СкопјеРаботнички 2018Борец БаскетСтрумицаАБА СтрумицаСпортисимо баскетКуманово 2009 ад 2

М12 жени - група 2

ЖКК Бадел 1862Патриот 2016Баскет Кам 2011Баскет ДиноМВП Скопје