Кошаркарите на Феникс 2010 ја освоија шампионската титула во возрасната категорија до 15 години откако во рамки на финалниот натпревар од завршниот турни ги совладаа врсниците од Вардар со 59-70. Третото место им припадна на кошаркарите од Партизан Мулти Шпед кои го совладаа МЗТ Скопје Аеродром.

Кошаркарот на Феникс 2010 Горазд Величковски се закити и со признанието за најкорисен кошаркар на завршниот турнир.

 

Целосната статистика е достапна на следниот линк додека снимка од натпреварот е достапна на следниот линк.