Џордан Теодор не останува во Уникс - КФСМ
17.07.2020

Некогашниот македонски репрезентативец ја напушта Русија и ќе бара нов ангажман

Џордан Теодор не останува во Уникс

Поранешниот македонски репрезентативец Џордан Теодор, во следната сезона нема да го носи дресот на Уникс од Казан.

Американецот со македонски пасош, нема да ја продолжи сорабoтката со рускиот клуб каде дојде во текот на ланската сезона, која ја започна како играч на Бешикташ.

Теодор имаше просек од 10.3 поени, 4.5 скока и 7.7 асистенции во натпреварите од ВТБ лигата, и 8.7 поени, 2.2 скока и 4.8 асистенции во рамките на Еврокупот.  

Најавите се дека екс-репрезентативецот на Македонија кариерата ќе ја продолжи во Турција. И тоа како играч на амбициозниот Бахчешехир кој ќе настапува во Еврокупот.