Добитници на влезни билети во акцијата GIVEAWAY - КФСМ
18.02.2020

Добитници на влезни билети во акцијата GIVEAWAY

Изминатата седмица, следбениците на официјалниот профил на Кошаркарската федерација на Северна Македонија на Инстаграм беа активни во акцијата GIVEAWAY.

А најсреќните од нив се стекнаа со можност во „живо“ да го следат првиот натпревар на нашиот национален тим во квалификациите за ЕП 2021 година. Против селекцијата на Естонија, кој се игра на 20.февруари (четврток) со почеток од 20.15 часот во А1 Арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Добитници на влезни билети за натпреварот Македонија-Естонија од акцијата GIVEAWAY се:

1.Дарио Бошковски (Dario@_boskovski_)

2.Ева Илиева (evailieva)

3.Никола Саздовски (@sazdovskinikola)

4.Весна Камчева (vesna kamceva)

5.Андреј Стојановски (Andrej Stojanovski)

6.@_margarittaa_

7.Донче Миланов (Donche@m1lanOv)

8.Bozica@anastasijak15

9.Злате Ивановски (Zlate Ivanovski@_angella1)

10.MARKO@sandrastefanovska3

НАПОМЕНА:

Сите добитници да ни напишат име и презиме на Инстаграм во (direct massages)

Своите награди, влезните билети, ќе може да ги подигнат на билетарата на А1 Арената „Борис Трајковски“ во Скопје, која на денот на одигрување на натпреварот Македонија-Естонија, ќе биде отворена по 12. часот.