17.06.2022

Стигна официјална потврда, македонскиот стручњак со трансфер на кариерата, ќе ги предводи „црвеноармејците“.

Емил Рајковиќ е нов тренер на московска ЦСКА!

Трофејниот македонски стручњак потпиша договор на 1+1 сезона, а ангажманот во рускиот гигант е убедливо најголем успех на еден македонски тренер во историјата.

До него Емил Рајковиќ дојде апсолутно заслужено ако се има предвид неговата тренерска кариера и досегашните успеси.

Нашиот стручњак во ЦСКА доаѓа по успешната сезона со екипата на Автодор Саратов која поради  суспензијата на руските клубови во ФИБА натпреварувањата го спречи да ја заврши кампањата со трофеј.