04.06.2020

Денеска и официјално, членот на ПРО А лигата го потврди договореното со капитенот на нашиот национален тим

Гравелин Данкерк го „потврди“ Војдан Стојановски (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација, Војдан Стојановски, и во следната сезона ќе го носи дресот на Гравелин Данкерк, откако постигна договор за продолжување на соработката со овој француски прволигаш.

Денеска и официјално, членот на ПРО А лигата го потврди договореното со Стојановски, со едно кратко видео: