20.07.2018

Јуниорите ги завршија подготовките со победа

Нашата јуниорска репрезентација која ова лето ќе не претставува на Европското првенство, дивизија Б, в Скопје подготовките ги заврши со триумф.

Последниот пријателски натпревар за овој подготвителен период избраниците на Панче Милевски го одиграа против Ирска на домашен терен и запишаа победа од 68-57 односно 19-11, 25-11, 15-16 и 9-19 по делници.

Андреј Јакимовски постигна 20 поени, десет имаше Темелковски. Поен помалку запиша капитенот Стојановски, осум поени реализира Миса, Панов - 7, Какруки запиша шест поени зад своето име додека Исајлоски и Здравевски придодадоа по четири поени.