06.07.2018

Јуниорите ја совладаа и Романија

Нашата јуниорска селекција запиша уште една победа на пријателскиот турнир кој вчера, денес и утре се организира в Скопје.

Избраниците на Панче Милевски, кои веќе еден месец се подготвуваат за Европското првенство (дивизија Б) што ќе се одигра в Скопје, ги совладаа врсниците на Романија со 52-69.

Во првиот натпревар одигран денес, Бугарија славеше над Австрија со 68-92.

Нашите репрезентативци ќе го одиграат последниот натпревар од овој пријателски турнир, против Бугарија, утре напладне во малата сала на „Кале“.

СТАТИСТИКА 
Бугарија - Австрија
МАКЕДОНИЈА - Романија