Јуниорите на Феникс 2010 го освоија третото место на F4 - КФСМ
03.06.2018

Јуниорите на Феникс 2010 го освоија третото место на F4

Јуниорскиот состав на Фенкс 2010 го освои третото место на завршниот турнир во возрасната категорија за кошаркари до 18 години откако во рамки на натпреварот за трето место го совладаа ланскиот вицешампион Вардар со 78-74.

Целосната статистика може да се погледа на следниот линк додека снимка од натпреварот е достапна на следниот линк.