Јуниорите на МЗТ С.А. против Работнички во финалето на F4 - КФСМ
01.06.2018

Јуниорите на МЗТ С.А. против Работнички во финалето на F4

Јуниорите на МЗТ Скопје Аеродром си закажаа финален дуел против врсниците на Работнички откако во рамки на вториот полуфинален натпревар на завршниот турнир ги совладаа кошаркарите на Вардар(1) со 

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.

Финалниот натпревар ќе се одигра в недела (3. јуни) со почеток во 20:00 часот. Натпреварот за трето место ќе започне во 17часот и 30 минути. Двата натпревара ќе бидат пренесувани на Livestream, а линковите ќе бидат достапни на насловната страница на вебсајтот на МКФ.