Јуниорите на Работнички на домашен терен ќе ја бранат титулата - КФСМ
30.05.2018

КК Работнички организатор на завршниот турнир во М18

Јуниорите на Работнички на домашен терен ќе ја бранат титулата

 

Кошаркарите на Работнички кои се натпреваруваат во возрасната категорија до 18 години ќе ја бранат шампионската титула освоена ланската сезона на домашен терен откако претставниците на клубот се изборија за организација на завршниот турнир на лицитацијата одржана во просториите на Македонската кошаркарска федерација. 

На завршниот турнир, покрај организаторот Работнички, учество ќе земат и екипите на Феникс 2010, МЗТ Скопје Аеродром и Вардар (1).Сите натпревари ќе се одиграат во салата „Градски Парк“.

Првиот полуфинален натпревар, помеѓу Работнички и Феникс 2010 ќе се одигра в петок (1. јуни) со почеток во 17часот и 30минути додека второто полуфинале, помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Вардар (1) ќе започне во 20:00 часот. 

Натпреварот за трето место ќе се одигра в недела (3. јуни) со почеток во 17часот и 30 минути додека во 20:00 часот ќе започне финалната битка за шампионската титула во оваа возрасна категорија. Натпреварите кои ќе се одиграат в недела ќе бидат пренесувани на LiveStream. Линковите до статистика и до преносот ќе бидат достапни на насловната страница на вебсајтот на МКФ.