Кадетите ја совладаа Романија - КФСМ
28.07.2018

Македонија домаќин на Романија, Бугарија и Црна Гора

Кадетите ја совладаа Романија

Нашата кадетска репрезентација продолжува со победи во подготвителниот период. Избраниците на Александар Јованчев пред два дена се вратија од Белград каде запишаа три победи на своето конто, а синоќа ја совладаа и соодветната репрезентација на Романија со 85-72.

Денес, со почеток во 20часот и 30минути, во малата сала на „Кале“ кадетите ќе се пресметаат со Бугарија, а утре ќе го заокружат турнирот со натпревар против Црна Гора пред заминувањето за Маврово и отпочнување на финалната фаза од подготовките во пресрет на Европското првенство (дивизија Б) за кошаркари до 16 години.