Кадетките на Бадел 1862 ќе ја бранат титулата против Баскет Кам - КФСМ
02.06.2018

Кадетките на Бадел 1862 ќе ја бранат титулата против Баскет Кам

Кошаркарките на Бадел 1862 ќе ја бранат титулата во кадетската конкуренција откако денес во рамки на второто полуфинале ги совладаа врсничките од Гостивар 2009 со убедливи 85-41. Во финалето, баделки ги чека домаќинот на завршниот турнир, Баскет Кам.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.

Линковите до статистика и до преносот од натпреварите ќе бидат достапни на насловната страница на вебсајтот на МКФ.