Кадетките на Баскет Кам први финалисти на завршниот турнир - КФСМ
02.06.2018

Кадетките на Баскет Кам први финалисти на завршниот турнир

 

Кошаркарките на Баскет Кам се првите патници во финалето од завршниот турнир во возрасната категорија до 16 години откако во рмаки на првото полуфинале, на домашен терен ги совладаа врсничките од Сруга 2009 со 44-41.

Во рамки на вториот полуфинален натпревар силите ќе си ги одмерат бранителот на титулата Бадел 1862 и Гостивар 2009.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.