17.08.2018

Кадетките поразени од Грција

Нашите кадетски репрезентативки запишаа втор пораз на вториот натпреварувачки ден од Европското првенство (дивизија б) за кошаркарки до 16 години.

Кошаркарките предводени од Стојна Вангеловска не успеаја да и парираат на силната Грција, која ланската година на првенството одржано в Скопје се пласира на третата позиција.

 

По истекот на четориесет минути на семафорот стоеше резултат 83-41 во корист на нашиот противник.

Следи трет натпревар од групната фаза, против Шведска.

 

Целосната статистика од денешниот натпревар како и снимка од истиот може да се погледне на следниот линк