28.07.2021

Денеска и утре, селекторот Никола Златев ќе ги провери моменталните можности на селекцијата „Под 16“ години

Кадетките со први проверки, двомеч со Бугарија во Крива Паланка

Женската кошаркарска репрезентација, кошаркарки „Под 16 години“ е во Крива Паланка, каде ги одработува подготовките за настап на ФИБА „Челенџер“ турнирот кој ќе се одржи од 9. до 14.август во Тбилиси.

А во рамките на подготовките нашите кадетки ќе одиграат и два контролни пријателски натпревари со соодветната репрезентација на Бугарија.

Првиот ќе се одигра вечерва, со почеток од 19. часот, додека вториот е закажан за утре изутрина, од 9.30 часот.

Согласно со протоколот за заштита од Ковид-19, натпреварите во салата „Бранители“ ќе се одиграат без присуство на публика.