16.08.2018

Кадетките започнаа со пораз

Репрезентацијата во женска кадетска репрезентација денеска го започна настапот на Европското првенство, дивизија Б, кое во наредните девет дена ќе се одигра во црногорската престолнина, Подгорица.

Прв противник на избраничките на Стојна Вангеловска беше соодветната репрезентација на Велика Британија, која не совлада со 44-50.

Следен противник на нашите репрезентативни кадетки е репрезентацијата на Грција.


Целосната статистика од денешниот натпревар како и снимка од истиот може да се погледне на следниот линк.

http://www.fiba.basketball/europe/u16bwomen/2018/game/1608/MKD-Great-Britain