Кадетските репрезентативци го започнаа меѓународниот турнир во Истанбул со победа - КФСМ
09.02.2017

Репрезентативците до 16 години ги совладаа врсниците од Анадолу Ефес

Кадетските репрезентативци го започнаа меѓународниот турнир во Истанбул со победа

Македонската селекција за кошаркари до 16 години со победа против врсниците од Анадолу Ефес ја започна серијата на пријателски средби на гостувањето во Истанбул, Турција. Нашите млади кошаркари денеска во првиот пријателски меч го победија тимот на Анадолу Ефес со 64-54.

Против истиот ривал македонскиот национален тим ќе одигра уште еден пријателски натпревар на последниот ден од престојот во Турција на 12 февруари.

Утре избраниците на Небојша Ѓуковиќ  ќе се сретнат со кадетите на уште еден Евролигашки состав, Дарушафака.