Капитенот на Црвена Звезда во посета на КФСМ - КФСМ
12.08.2019

Капитенот на Црвена Звезда во посета на КФСМ

Претседателот на Кошаркарската федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ, денеска во просториите на КФСМ имаше пријателска посета од свој поранешен соиграч.

Бранко Лазиќ, капитенот на Црвена Звезда од соседна Србија, ги посети канцелариите Претседателот на КФСМ и неговите соработници, а темата на разговорите беше омилениот спорт на двајцата кошаркари.

Претседателот на КФСМ, Перо Антиќ војуваше на теренот заедно со Лазиќ во црвено-белиот дрес во последната сезона одиграна во својата професионална клупска кариера, ланската 2017/2018.