Кошаркарите на Вардар го освоија третото место во М20 - КФСМ
20.05.2018

Кошаркарите на Вардар го освоија третото место во М20

Ланскиот шампион Вардар е симнат од тронот во возрасната категорија за кошаркари до 20 години откако синоќа беше поразен од Работнички. Во натпревар за третото место, кошаркарите од „црвено-црниот“ состав успеаја да го надиграат противникот Карпош Соколи и да го освојат третото место.

Вардарци славеа со 73-85

Целосната статистика може да се погледне на следниот ЛИНК.