Кошаркарите на Водњански Лисици го освоија третото место во М12 - КФСМ
13.06.2018

Кошаркарите на Водњански Лисици го освоија третото место во М12

Кошаркарите на Водњански Лисици стигнаа до третото место на завршниот турнир во возрасната категорија до 12 години откако во последниот свој натпревар за тековната сезона го совладаа Вардар 1 со 49-48.

Во тек е натпреварот за шампионската титула помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Вардар 2.