01.03.2021

Покрај домаќинот, во недела играа и другите два македонски претставници, Вардар и Бадел 1862...

Крива Паланка дојде до две деби-победи во WABA лигата

Екипата на Крива Паланка е „победник“ на турнирот од WABA лигата за кошаркарки „Под 17“ години.

Младите кошаркарки на Крива Паланка ги добија двете средби против екипите на Вардар и Бадел 1862.

На премиерниот меч од турнирот од „Б“ групата на ова натпреварување, беа подобри од екипата на Вардар (87:76), а на вториот делуваа уште поубедливо. Славеа против Бадел 1862 со високи (90:69).

Една победа на турнирот во Крива Паланка реализираа кошаркарките на Вардар. Во пресметката со Бадел 1862 беа подобри со резултат (88:81).

РЕЗУЛТАТИ

Крива Паланка – Вардар           87:76

Вардар – Бадел 1862      88:81

Бадел 1862 – Крива Паланка   69:90