15.08.2019

Линкови до пренос од натпреварите на женската селекција на Slovenia Ball

Организаторите на Slovenia Ball, меѓународниот турнир пандан на Европско првенство за кошаркари и кошаркарки до 14 години, одлучија наместо пренос на натпреварите за разигрување и конечен пласман да обезбедат пренос во живо (live stream) и од натпреварите од групната фаза.

Па така, сите кои ќе сакаат да ги проследат натпреварите во живо преку YouTube каналот на Slovenia Ball ќе можат да го сторат тоа преку следните линкови.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
15.08.2019
11:15h Хрватска – Северна Македонија  „Sports Hall“
20:15h Северна Македонија – Унгарија  „Sports Hall“

16.08.2019
9:00h Северна Македонија – Украина  „Gimnazija gym“
18:00h Летонија – Северна Македонија  „Gimnazija gym“

17.08.2019-18.08.2019 Плејоф фаза, разигрување за пласман