М15: Феникс 2010 против Вардар во финалето на F4 - КФСМ
03.06.2018

М15: Феникс 2010 против Вардар во финалето на F4

Кошаркарите на Феникс 2010 се вторите патници во финалето од завршниот турнир во генерацијата до 15 години откако ги совладаа врсниците од Партизан Мулти Шпед со 85-64 во рамки на второто полуфинале. Во финалето, веќе ги чекаат кошаркарите на Вардар кои се изборија за тоа против МЗТ Скопје Аеродром.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.