М15: Кошаркарите на Партизан Мулти Шпед го освоија третото место на F4 - КФСМ
04.06.2018

М15: Кошаркарите на Партизан Мулти Шпед го освоија третото место на F4

Во премиерната сезона од постоењето на возрасната категорија за кошаркари до 15 години, кошаркарите на Партизан Мулти Шпед го освоија третото место на завршниот турнир откако во вториот натпревар ги совладаа врсниците од МЗТ Скопје Аеродром со 63-85.

Целосната статистика од натпреварот може да се погледне на следниот линк додека снимка од истиот е достапна на следниот линк.