М15: Вардар прв финалист на F4 - КФСМ
03.06.2018

М15: Вардар прв финалист на F4

Во премиерната сезона од постоењето на натпреварување за кошаркари до 15 години, младите кошаркари на Вардар излегоа како победници од првото полуфинале на завршниот турнир и си заработија пласман во финалето. Црвено-црните кошаркари ги совладаа врсниците од МЗТ Скопје Аеродром со 79-66 и се пласираа во финалето, кое ќе се одигра утре (понеделник, 4. јуни) со почеток во 20часот и 30минути во големата сала при СЦ „Јане Сандански“.

Целосната статистика од натпреварот е достапна на следниот ЛИНК.