М16: Феникс 2010 ја освои шампионската титула - КФСМ
07.06.2018

М16: Феникс 2010 ја освои шампионската титула

Кошаркарите на Феникс 2010 се крунисани за шампион во возраљсната категорија до 16 години. Избраниците на Денис Дервишевиќ ги совладаа кадетите на Тони Симиќ од Партизан Мулти Шпед со 90-63 во рамки на завршниот турнир во М16 и ја заверија титулата која ланската сезона им ’избега од раце’. Третото место им припадна на кошаркарите на Вардар. Андреј Митревски од Феникс 2010 е прогласен за најкорисен играч.

Целосната статистика може да се погледне на слендиот линк додека снимка од натпреварот може да се погледне на следниот линк.