M16: Вардар го освои третото место на F4 - КФСМ
07.06.2018

M16: Вардар го освои третото место на F4

Кошаркарите на Вардар се закитија со бронзениот медал на завршниот турнир во кадетската возрасна категорија откако во натпреварот за трето место го совладаа МЗТ Скопје Аеродром со 85-68. 

Целосната статистика може да се погледне на следниот линк додека снимка од натпреварот е достапна на следниот линк.