30.06.2017

М20: Полска го доби првиот натпревар

 

Репрезентацијата на Полска триумфира на првиот натпревар од двомечот закажан со нашата младинска репрезентација. Избраниците на Мирко Петрески не се предадоа лесно, во два наврати се враќаа и од двоцифрена негатива, но во финишот Полска сепак славеше со конечни 55-65 односно 15-8, 13-16, 18-16 и 9-15 по делници.

СТРЕЛЦИ:

Робев (6 поени), Ефремовски (10), Митев (6), Мамузиќ (7), Глигоријевиќ (4), Србиновски (2), Серафимов (3), Атанасов (5), Зафиров (3), Маслинко (7), Пандев (2).