07.07.2018

Младинците ја совладаа Романија

Нашата младинска репрезентација ја запиша првата победа во рамки на подготвителниот период во пресрет на Европското првенство (Дивизија Б). 

Кошаркарите до 20 години ги совладаа врсниците од Романија, кои ова лето ќе се натпреваруваат во првата дивизија, на домашен терен, со 75-66.

Двете репрезентации ќе одиграат уште еден меѓусебен дуел, утре (недела, 8. јули) со почеток во 18часот и 30минути, во малата сала на „Кале“.

Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.