27.06.2018

Младинците поразени од Русија

Нашите репрезентативци до 20години вчера заминаа за Црна Гора каде ќе одиграат два пријтелски натпревара во рамки на подготвителниот период за Европското првенство (дивизија б).

 

Избраниците на Никола Василев денес одиграа натпревар против Русија и запишаа пораз од 51-91. 

Во текот на утрешниот ден (12:00 часот) нашите младинци ќе се пресметаат со Црна Гора.