МЛАДИНСКИ ЛИГИ: Работнички и МВП Струмица со максимален ефект во М-15 лигата - КФСМ
12.03.2020

МЛАДИНСКИ ЛИГИ: Работнички и МВП Струмица со максимален ефект во М-15 лигата

Во некомплетното второ коло од М-15 лигата, втори победи за екипите на Работнички и на МВП Струмица...

 

Изминатиот викенд на програмата беше второто коло од Суперлигата во М-15 лигата. А во оваа првенствена рунда, победничкиот почеток го потврдија две екипи, Работнички и МВП Струмица.

Младите кошаркари од „Градски Парк“ славеа на гостувањето кај Академија ФМП со убедливи (78:54), а победа на гостински терен, во Драчево, против екипата на Ангели, оствари и МВП Струмица (82:68).

Во третиот меч од второто коло, екипата на Водњански Лисици беше подобар ривал од струшки Црн Дрим, (76:70).

Одложен е дуелот Феникс 2010 – Вардар.

М-15-МАЖИ-СУПЕРЛИГА

РЕЗУЛТАТИ 2.КОЛО

Водњански Лисици – Црн Дрим         76:70

Академија ФМП – Работнички             54:78

Ангели - МВП Струмица 68:82

Феникс 2010 - Вардар   одл.

ТАБЕЛА: Работнички 4, МВП Струмица 4, Црн Дрим 3, Водњански Лисици 3, Академија ФМП 3, Феникс 2010 2 (-1), Ангели 2, Вардар 1 (-1);

ИДНО КОЛО

Црн Дрим – МВП Струмица

Феникс 2010 - Водњански Лисици

Ангели - Академија ФМП 

Работнички - Вардар