16.06.2021

Комплетен распоред на доигрувањето за титулата државен првак

МЛАДИНСКИ ЛИГИ: Се бараат учесниците на финалниот турнир во М15 лигата

Во вториот круг од натпреварите се пласираа екипите на Феникс 2010, Спортисимо, МЗТ Скопје Аеродром, Навико Академија ФМП и Партизан Водно Санс, кои им се придружија на трите екипи кои имаа директен пласман во четвртфиналето: Дино Баскет-Кочани, Вардар и Куманово 2009.

Четвртфиналните средби ќе се играат на 17. Јуни (четврток), во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје, а носат четири доста интересни натпревари.

Согласно со утврдениот распоред, финалниот турнир во М15 лигата ќе се игра на 19. односно 20.јуни, во салата „Независна Македонија“ во Скопје.

М15 ЛИГА-МАЖИ

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

ВТОРО ЕЛИМИНАЦИСКО КОЛО – БАРАЖ НАТПРЕВАРИ

17.ЈУНИ (ЧЕТВРТОК):

11.30: Дино Баскет – Спортисимо (1)

13.30: Вардар – Навико Академија ФМП (2)

15.30: Куманово 2009 – МЗТ Скопје Аеродром (3)

17.30: Партизан ВС – Феникс 2010 (4)

* Натпреварите се играат во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје

ФИНАЛЕН ТУРНИР

19.ЈУНИ (САБОТА):

ПОЛУФИНАЛЕ

15.00: победник 1 – победник 4 (А)  

17.00: победник 2 – победник 3 (Б)

20.ЈУНИ (НЕДЕЛА):

ЗА ТРЕТО МЕСТО

15.00: поразен А – поразен Б  

ФИНАЛЕ

17.00: победник А – победник Б  

*Натпреварите се играат во салата „Независна Македонија“ во Скопје.