11.06.2021

Денеска и утре ќе се играат финалните турнири од овие две натпреварувања во машка конкуренција

МЛАДИНСКИ ЛИГИ: Завршница во М16 и М18 лигите

Четири екипи во М16 и уште толку во М18 лигата денеска и утре во салата на КК „Вардар“ и големата сала на СРЦ „Кале“, ќе се борат за шампионските титули во овие две натпреварувања во машка конкуренција.

Во највозрасната категорија, екипата на Феникс 2010 стана четврттиот и последен учесник на завршниот турнир откако ги доби двете средби од баражот.

Во полуфиналето, денеска од 17.часот, ќе се сретнат со екипата на Куманово 2009, додека нешто подоцна, од 19.30 часот. Битка за финалето ќе водат МЗТ Скопје Аеродром и Работнички 2.

*Во сабота навечер ќе го добиеме и шампионот во М16 лигата. За неа ќе се борат екипите на Работнички и Вардар (од 17.часот), односно МЗТ Скопје Аеродром и Феникс 2010 (19.30 часот).

НАПОМЕНА: Натпреварите се играат без присуство на публика

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ ВО МЛАДИНСКИ ЛИГИ

М18-МАЖИ

ПОЛУФИНАЛЕ

11.ЈУНИ

17.00: Куманово – Феникс 2010

19.30: МЗТ Скопје Аеродром – Работнички 2

12.ЈУНИ

ФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ

17.00: поразен Куманово/Феникс 2010–поразен МЗТ Скопје А – Работнички 2

19.30: победник Куманово/Феникс 2010–победник МЗТ Скопје А–Работнички 2

*Натпреварите се играат во голема сала на СРЦ „Кале“ – Скопје

М16-МАЖИ

ПОЛУФИНАЛЕ

11.ЈУНИ

17.00: Работнички – Вардар

19.30: МЗТ Скопје Аеродром – Феникс 2010

*Натпреварите се играат во сала на КК „Вардар“ - Скопје

12.ЈУНИ

ФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ

15.00: поразен Работнички/Вардар – поразен МЗТ Скопје А/Феникс 2010

17.30: победник Работнички/Вардар – победник МЗТ Скопје А/Феникс 2010

*Натпреварите се играат во сала на КК „Вардар“ - Скопје