МВП Струмица го освои третото место на F4 во М14 - КФСМ
23.05.2018

МВП Струмица го освои третото место на F4 во М14

Младите кошаркари на МВП Струмица ги совладаа противниците од Дино Баскет и го освоија третото место на завршниот турнир во возрасната категорија до 14 години. Организаторите на овој завршен фајнал-фор турнир славеа со убедливи 90-70.

Целосната статистика е достапна на следниот линк.

Следи натпреварот помеѓу Вардар и Партизан Мулти Шпед (2) кој ќе го одлучи шампионот.