16.02.2018

МЗТ Скопје Аеродром закажа полуфинале против Блокотехна

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром си закажа полуфинале во рмаки на Купот на Република Македонија откако во третото четвртфинале на денешниот распоред актуелниот шампион во домашното првенство го совлада тимот на Фени Индустри. За избраниците на Жаљко Лукајиќ ова е веќе втора победа над кавадарчани, првата беше запишана во рамки на домашното првенство.

Избраниците на Љупчо Малинков ја имаа поддршката од домашната публика во салата „Јасмин“, но не успеаја да ја израдуваат како минатата година кога во рамки на полуфиналето го елиминираа токму составот на МЗТ Скопје Аеродром. ВО полуфиналето, МЗТ Скопје Аеродром ќе се пресмета со Блокотехна.

МЗТ Скопје Аеродром - Фени Индустри 115-68 (34-28, 30-21, 27-12, 24-7)
Целосната статистика е достапна на следниот ЛИНК.