04.02.2020

На 20. февруари, сите во А1 Арената „Борис Трајковски“

Кошаркарската репрезентација овој месец ги започнува квалификациите за Евробаскет 2021. Нашите најдобри кошаркари од А-тимот ќе ги бранат националните бои во А1 АРЕНА, Спортски центар „Борис Трајковски“, на 20.02.2020, со почеток во 20:15 часот.

 МАКЕДОНИЈА - ЕСТОНИЈА 

А1 АРЕНА, СЦ „Борис Трајковски“

20.02.2020

Почеток 20:15

 „ДА ИСПИШЕМЕ НОВА ИСТОРИЈА“ 

Цена на билет: 100 денари

Сите средства од продажбата на билетите ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Продажба на билетите на следниот линк:

https://mktickets.mk/prodazna-mreza/