19.06.2021

Валенсија официјално потврди дека македонскиот кошаркар ќе биде во ростерот на „портокаловите“ во наредните четири години

Најавено-реализирано: Ненад Димитријевиќ четири години во Валенсија!

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ и официјално својата кариера ја продолжува во шпанска Валенсија.

Валенсија официјално потврди дека македонскиот кошаркар ќе биде во ростерот на „портокаловите“, откако се согласил на четиригодишен договор.

Сезоната која е зад нас, Димитријевиќ ја заврши со просек од 10,6 поени, 1,5 скока и 3, 6 асистенции во шпанското првенство, и 12,9 поени, 1,6 скока, 3,6 асистенции во просек во европската лига.