ОВОЈ ВИКЕНД, ПРОДОЛЖУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ВО МЛАДИНСКИТЕ ЛИГИ - КФСМ
24.01.2020

ОВОЈ ВИКЕНД, ПРОДОЛЖУВААТ НАТПРЕВАРИТЕ ВО МЛАДИНСКИТЕ ЛИГИ

На програмата се натпреварите од 10. првенствено коло, во најголем број од лигите...

 

По пауза од скоро еден месец, овој викенд продолжуваат натпреварувањата во младинските лиги на КФСМ.

На програмата е десеттото коло, во најголем дел од нив, и тоа во машка конкуренција. Оние во женска, според календарот за натпреварување, ќе продолжат нешто подоцна.

Во меѓувреме, со одлука на комесарот за натпреварување, беа одиграни оние заостанати натпревари од првиот дел од натпреварувачката сезона. Дел од нив одложени и поради настапите на некои наши национални селекции, последната во М-16 лигата, кои гостуваа на турнир во Романија.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

М-18-МАЖИ- ПРВА ЛИГА

ДВОЈКИ 10.КОЛО

САБОТА:

15.00: Феникс 2010 – Партизан ВС

НЕДЕЛА:

10.30: МЗТ Скопје А – Куманово

12.00: Вардар – ФМП Академија

М-18-МАЖИ -ВТОРА ЛИГА-СКОПЈЕ

НЕДЕЛА:

16.00: ТФТ – Академија ФМП

М-18-ВТОРА ЛИГА-ИСТОК

НЕДЕЛА:

14.00: Кожув – Ролинг 08

М-16-МАЖИ- ПРВА ЛИГА

САБОТА:

13.00: Вардар – Куманово

НЕДЕЛА:

11.00: ФМП Академија – Гостивар

М-16-МАЖИ – ВТОРА ЛИГА-ИСТОК

ДВОЈКИ 10.КОЛО

САБОТА:

17.00: Струмица – Шкупи

НЕДЕЛА:

16.00: Кожув – Дино Баскет

М-16-МАЖИ – ВТОРА ЛИГА-ЗАПАД

САБОТА:

12.30: Пелистер – Борец Баскет

НЕДЕЛА:

12.00: Еуро Никел 2005 – Чаир 2030

М-15-МАЖИ – ПРВА ЛИГА

ДВОЈКИ 10.КОЛО

САБОТА:

19.45: В. Лисици – Феникс 2010

М-15-МАЖИ-ГРУПА Б

САБОТА:

15.00: ТФТ – Дино Баскет

НЕДЕЛА:

14.00: МВП Струмица - Ангели

16.45: ФМП Академија – Пинк Пантери

М-14-МАЖИ – ГРУПА ЗАПАД

ДВОЈКИ 8. КОЛО

САБОТА:

11.00: Вардар 2 – Јуниор Баскет

НЕДЕЛА:

11.00: В. Лисици – Црн Дрим

M-14-МАЖИ – ГРУПА ИСТОК

ДВОЈКИ 8. КОЛО

НЕДЕЛА:

13.00: ФМП Академија – Гостивар

13.00: Куманово – Партизан ВС

16.00: Вардар 1 – Дино Баскет

М-13 – МАЖИ

ДВОЈКИ 6.КОЛО

НЕДЕЛА:

10.00: Вардар – Карпош Соколи

13.00: Феникс 2010 – МВП Струмица

15.00: ФМП Академија – Баскет КАМ