Партизан Мулти Шпед шампион во М14 - КФСМ
23.05.2018

Партизан Мулти Шпед шампион во М14

Кошаркарите на Партизан Мулти Шпед ја освоија шампионската титула во М14 откако во финалниот натпревар славеа над Вардар со 73-84.

Пласман во финалето, Партизан Мулти Шпед обезбеди преку организаторот на овој завршен турнир, МВП Струмица.

Целосната статистика од натпреварот помеѓу Вардар и Партизан Мулти Шпед може да се погледне на следниот ЛИНК.