18.02.2017

Претседателот на МКФ го следи првиот полуфинален натпревар од ЛИМАК Купот на РМ

Петар Наумоски во друштво на претставниците на ЛИМАК Скопје на трибините во „Јасмин“

Претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Петар Наумоски, во друштво на претставниците од ЛИМАК Скопје го следи првиот полуфинален натпревар од Купот на Република Македонија во машка конкуренција.

Наумоски, заедно со Мурат Јурдал, кој е генерален директор на Лимак Скопје како и со Халдун Ијудил, кој е член на извршниот одбор на компанијата во моментов го следат натпреварот помеѓу Карпош соколи и Работнички, дуел кој ќе го реши првиот патник во финалето.

Претходно, Јурдал и Ијудил направија обиколка на салата „Јасмин“ во друштво на Моника Гаврилоска, генерален секретар на Македонската кошаркарска федерација и Владо Цветковски, комесар за натпреварување.