10.08.2018

Пораз на кадетките од Словенија

Репрезентативните кадетки запишаа пораз од Словенија за крај на турнирот за кошаркарки до 16 години кои изминатите три дена се одржува во Скопје.

Избраничките на Стојна Вангеловска не успеаја да го запрат налетот на силните кошаркарки од Словенија кои во финишот славеа со 58-73.

За нашите кадетки ова е трет пораз во последните три натпревари.