18.08.2018

Пораз за кадетките од Шведска

Третиот натпреварувачки ден на Европското првенство за кошаркарки до 16години (дивизија б) за нашата репрезентација ја донесе Шведска како противник. Избраничките на Стојна Вангеловска не успеаја да запишат триумф и покрај храбрата игра прикажана на теренот во Подгорица каде се одигрува првенството.

 

Кадетките загубија со 62-41.

Следи ден одмор, а потоа натпревар со домаќинот - Црна Гора.

 

Целосната статистика од денешниот натпревар како и снимка од истиот може да се погледне на линкот подолу во написот.

 

http://www.fiba.basketball/europe/u16bwomen/2018/game/1808/Sweden-MKD