06.10.2020

Одличното издание на македонскиот репрезентативец во овој круг не остана „недокументирано“

Потезите на Димитријевиќ меѓу најдобрите во 4. коло од „Ендеса“ лигата (ВИДЕО)

Доби многу поголем „простор“ од тренерот Карлес Дуран, и тоа го искористи за максимален ефект.

Ненад Димитријевиќ беше еден од творците на важниот триумф на Хувентуд на гостински терен против Морабанк Андора. Освен што беше прв додавач, беше и еден од неколкуте гостински кошаркари кои завршија со двоен број на поени, а шпанските медиуми во преден план ги ставија неговите неверојатни додавања, особено во последната четвртина.

На клупскиот „Youtube“ канал, Хувентуд ја стави акцијата по која македонскиот репрезентативец реализираше положување и дополнително слободно фрлање.