01.06.2019

Репрезентацијата до 20 години го одржа првиот собир

Репрезентацијата до 20 години денеска во салата Кале го одржа првиот официјален собир со кој го означи почетокот на подготовките во пресрет на Европското првенство (дивизија Б) кое летово ќе се одржи во Португалија.

Неколку дена Дарко Радуловиќ ќе тренира со своите избраници во Скопје, а потоа ќе замине во Маврово на камп. Младинската репрезентација во рамки на подготвителниот период ќе одигра и неколку пријателски натпревари, на домашен терен и на гости, а кон средината на јули ќе замине за Португалија.